Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


vytvorit-ucet-ftp

Čo je to FTP a ako sa cez FTP môžem pripojiť?

FTP (File Transfer Protocol) je protokol, ktorým je možné preniesť súbory z Vášho počítača na náš server. Primárne teda FTP slúži na prekopírovanie Vašej web stránky na náš server. Na to, aby ste sa vedeli pripojiť cez FTP na náš server je potrebné použiť FTP klienta, ktorého si musíte nainštalovať do Vášho počítača.

Prihláste sa do Web panelu a kliknite v hlavnom hornom menu na Weby ďalej v ľavom menu na FTP-užívateľ. Otvorí sa vám zoznam Vašich FTP kônt, ak žiadne nemáte zoznam bude prázdny. Kliknite na Pridať nového FTP-užívateľa.


Vyplníme všetky nasledovné položky:

Webstránka - vyberte doménu na ktorej bude použitý FTP účet Užívateľské meno - napr.: názov vášho projektu, alebo meno kto bude účet používať (BEZ MEDZIER AK DIAKRITIKY!) Heslo - odporúčame si ho vygenerovať (cez Generate Password) skopírovať a uložiť Repeat Password - zopakujte Vami zadané heslo Aktívne - ak zaklikneme bude účet ihneď aktívny (odporúča sa)

Klikneme Uložiť


Dostaneme sa späť do zoznamu FTP účtov kde vidíme naše nové konto. Do Vašeho FTP klienta teda môžete zadať Užívateľské meno a heslo ktoré ste zadali.


vytvorit-ucet-ftp.txt · Posledná úprava: 2014/10/28 15:30 od globeware